Mam przed sobą obszerny biogram generała dywizji Michała Janiszewskiego opracowany i zamieszczony w książce Janusza Królikowskiego „Generałowie i admirałowie Wojska Polskiego 1943–1990” (Toruń 2010). Na końcu znamienna i krótka...
Stało się! Paweł Lisicki„nakazał” pisać mi tutaj co miesiąc! O wszystkim! Najpierw pomyślałem sobie, że skoro o wszystkim, to o niczym,ale później zreflektowałem się, że to świetny pomysł. Lubię małe formy publicystyczne. Będę więc...
O Antonim Macierewiczu można bezkarnie napisać każdą bzdurę. Sugerować mu agenturalność, odbierać zasługi. Świadomie wpisali się w tę modę Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski.
„Staram się wokół siebie gromadzić pasjonatów” – powiedziała ostatnio ppor. Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.
Opisana przeze mnie w ostatnim czasie sprawa służby ppor. Ewy Gawor w komunistycznym MSW stała się dla mnie interesującym przyczynkiem do bliższego zainteresowania się obsadą personalną kierowanego przez nią Biura Bezpieczeństwa i...
Wiemy o niszczeniu akt bezpieki i PZPR. Jednak dotąd nie znaliśmy skali niszczenia archiwów wojskowych. Okazuje się ona wstrząsająca - pisze na łamach najnowszego numeru tygodnika "Do Rzeczy" Sławomir Cenckiewicz.
To chichot historii: w ścisłym kierownictwie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej są ludzie z komunistyczną przeszłością – pisze na łamach "Do Rzeczy" Sławomir Cenckiewicz.
Dzięki ludziom WZZ narodziła się idea Solidarności jako ruchu związkowego i narodowego walczącego z komunizmem. Uważajmy, by nie trafili oni na śmietnik historii.
Mirosław Hermaszewski lubi budować mit pilota i kosmonauty przypadkowo wykorzystanego przez komunistów. Liczne dokumenty ukazują brutalną prawdę o jego komunistycznym zaangażowaniu i tajnej współpracy z WSW.
Antysemicka akcja w LWP została sprowokowana przez ludzi bezkrytycznie zapatrzonych w ZSRS. Jej genezy należy szukać w Głównym Zarządzie Politycznym – piszą w najnowszym numerze "Do Rzeczy" Sławomir Cenckiewicz i Paweł Piotrowski.
Odpowiedź Tomasza Piątka na "Raport" autorstwa Dominika Smyrgały oraz piszącego te słowa na temat jego
książki, którą opublikowało na swojej stronie internetowej wydawnictwo Arbitror, jest pełna kłamstw, przeinaczeń i rozważań...
Prawie jedna trzecia oskarżycielskiej książki Tomasza Piątka "Macierewicz i jego tajemnice" dotyczy Roberta Luśni. Jawi się on jako najniebezpieczniejszy agent w dziejach komunistycznej bezpieki.
Niemiecko-sowiecki pakt o nieagresji z 23 sierpnia 1939 r. został w Warszawie zignorowany, mimo że podpisujące go państwa nie miały wspólnej granicy. Mogły utworzyć ją tylko po rozbiorze Polski. II RP do 17 września w ogóle nie brała pod...